Zurych i jego rzeka Limmat

Zurych

Na północnym krańcu Jeziora Zuryskiego, w sercu Szwajcarii znajduje się malownicze miasto Zurych. Alpejskie szczyty na horyzontach, piękne jezioro i rzeka w centrum miasta ściągają turystów z całego świata do obejrzenia tego miejsca. Wielokulturowa atmosfera i bogata oferta atrakcji sprawia, że dworzec główny odprawia średnio 2000 pociągów dziennie.

Limmat river

Na mnie największe wrażenie zrobiła jednak rzeka Limmat. Swoje źródło ma właśnie tutaj, u północnego końca Jeziora Zuryskiego. Płynie ona przez całe miasto i wygląda niesamowicie. Rzeka jest krótka bo już po 35 km wpada do innej większej o nazwie Aare.

Zurich Zurich Zurich

Zurych kojarzy się przede wszystkim z bankami, biżuterią, zegarkami oraz nożami. Można tutaj skosztować bardzo dobrej czekolady oraz zimnego piwa. Życie nocne potrafi tutaj toczyć się do białego rana. Na pięknie oświetlonej starówce ludzie tańczą, śpiewają a nawet kąpią się w jeziorze. Z bardziej znanych klubów można wymienić Kaufleuten, Mascotte oraz miejsce dla gejów w Labor-Bar.

Zurich

Zurych to nie tylko miasto wiecznego imprezowania i podjadania czekoladek. W mieście znajdziemy ponad 50 muzeów. Jednym z takich ważniejszych jest Kunsthaus. Znajdują się tam kolekcje dzieł ze wszystkich istotnych okresów sztuki europejskiej od średniowiecza do współczesności.

Zurich

Warto również odwiedzić Bahnhofstrasse, czyli ulicę banków oraz ekskluzywnych butików z modą. Znajdziemy tam też niezliczonej ilości kawiarnie oraz domy towarowe. Ulica stworzono do wydawania pieniędzy. A tym, którzy nie chcą ich wydawać, polecam popatrzeć na szybki nurt rzeki.