W góry by się szło!

Zakopane z widokiem na Giewont.

Do Zakopanego przyjeżdżają wszyscy, którzy chcą poczuć kulturę góralską, regionalną kuchnię, gościnną i serdeczną atmosferę a przede wszystkim zobaczyć góry. Miasto ma swój niepowtarzalny klimat, który kojarzy się nam z Krupówkami. Mnie jednak kojarzy się z widokiem na góry, na Giewont.

Zakopane

Jednym z takich miejsc, które trzeba odwiedzić jest Gubałówka nazywana kiedyś Antgua. Na szczyt o wysokości 1126 można dostać się za pomocą kolejki linowej, lub busem z dworca autobusowego w Zakopanem. Polecam tę drugą opcję, gdyż po drodze możemy oglądać piękną panoramę Tatr i przejechać przez najwyżej położoną w Polsce wioskę – Ząb.

Gubałówka

Gubałówka

Kolejnym takim miejscem wartym zobaczenia jest Kasprowy Wierch oraz kolejki ludzi oczekujące na wjazd na sam szczyt wagonikiem zawieszonym na linach. Osoby, które nie lubią chodzić po górach niech uzbroją się w cierpliwość. Warto czekać by wjechać na sam szczyt.

Kasprowy Wierch

Z tego miejsca można ruszyć dalej w góry w kierunku np. Świnicy. Widoki są nie do zapomnienia. Chmury są wręcz na wyciągnięcie ręki.

Świnica Mountains Mountains

Wracając z gór możemy cieszyć się widokiem mrocznego nieba i wypatrywać Gwiazdki na niebie ;-)

Poronin