Sucha wyspa Hydra

Osiołki na Hydrze

Wyspa Naksos kusi pięknymi klifami oraz górami z marmuru. Jednak najpiękniejszą wyspą jaką odwiedziłem była Hydra (gr. Υδρα Hydra). Należy ona do archipelagu Wysp Sarońskich. Charakterystyczną cechą Hydry jest fakt, że praktycznie nie ma na niej samochodów.

Osiołki na Hydrze

Niewiele dróg oraz ściśle przestrzegany zakaz używania pojazdów mechanicznych, w tym rowerów powoduje, że ludzie przemieszczają się za pomocą koni, mułów oraz osłów. Samochody są używane jedynie przez służby komunalne oraz karetki pogotowia.

Kąpiel w morzu na Hydrze

Mimo, że na wyspie nie ma dużej ilości hoteli czy pensjonatów, sporo turystów przyjeżdża na Hydrę za pomocą promów ze stałego lądu. Hydra jest bardzo małą wyspą. Jest ona bardzo skalista i ma zaledwie 20 km długosci i 3,5 szerokości. Największym jej szczytem jest Eros – 593 m. Brakuje na niej plaż, a zbocza są skaliste i opadają prosto do morza. W kamienistych zatoczkach zrobiono betonowe zejścia do wody.

Port na wyspie Hydra

Hydra nazywana jest suchą wyspą z racji chronicznego braku wody słodkiej. Dla zaspokojenia mieszkańców, woda dostarczana jest pływającymi cysternami z kontynentu.

Hydra nocą.