Rejs po Morzu Balearskim

Morze Balearskie

Niewielkim fragmentem Morza Śródziemnego jest Morze Balearskie, na którym znajdziemy wyspy takie jak Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera, Cabrera wchodzące w skład archipelagu. Leżące w strefie klimatu śródziemnomorskiego Baleary ściągają do siebie bardzo wielu turystów oraz żeglarzy. Czas na kolejny rejs!

Santa Eulària des Riu
Burza w porcie Santa Eulària des Riu, Ibiza

Rejs zaczyna się w porcie w Palmie na wyspie Majorka skąd ruszamy w nocny rejs w kierunku Ibizy do portu Santa Eulària des Riu. Ibiza nazywana Wyspą Pokoju lub Białą Wyspą znajduje się w centrum archipelagu. Przez wielu ludzi uznawana jest za najbardziej imprezowe miejsce na świecie. Życie na niej zaczyna się po godzinie 23, gdzie turyści oraz tubylcy bawią się w takich klubach jak Pacha, Space, Amnestia i Paradise.

Najpiękniejsze plaże

Formentera to czwarta co do wielkości wyspa Balearów. Słynie ona z przepięknych, piaszczystych plaż oraz dużej ilości turystów naturystów. Jedną z najdłuższych plaż (około 8km długości) jest plaża Platja/Playa Mitjorn. Na samej wyspie poza plażami znajdziemy słone jeziora oraz kąpiele błotne.

Formentera
Nasz zakotwiczony jacht na Formenterze.

Woda jest tutaj przecudnie błękitna, piasek żółty i jest bardzo ciepło. Z jachtu zakotwiczonego do brzegu dopływaliśmy „bączkiem”. Na samej plaży można zobaczyć wydzielone fragmenty lądu, które należą do rezerwatu. Znajdują się też gniazda, w których zwierzęta składają jaja.

Plaża na Formenterze
Plaża na Formenterze

Baleary to prawdziwy rajski zakątek znajdujący się kilkadziesiąt kilometrów od Hiszpanii. Miejsce to gwarantuje doskonały wypoczynek na rozgrzanych słońcem plażach, zapierające dech w piersiach jaskinie, malownicze górskie klasztory oraz urocze wioski w dolinach. Cudowne zachody słońca, ciepła woda oraz przepiękne plażę. Wybrzeże czasem bywa bardzo skaliste. Płynąć wzdłuż niego można podziwiać latarnie morskie oraz budynki mieszkańców jakie stoją na klifach.

Klify na Majorce
Chmura nad Formenterą

Smocza jaskinia

Z Formentery popłynęliśmy w kierunku Cabrery a potem aż do Porto Cristo, które znajduje się na Majorce. Jedną z ciekawszych atrakcji w tym mieście jest Smocza jaskinia – Coves del Drach. Szczyci się ona jednym z największych podziemnych jezior na świecie, na którym odbywają się koncerty muzyki klasycznej.

Smocza jaskinia - Coves del Drach
Smocza jaskinia – Coves del Drach

W wielkiej sali nad jaskiniowym jeziorem Martel odbywają się koncerty. Zgaszone zostaje światło i wypływają 3 łódki delikatnie oświetlone, na której orkiestra gra muzykę klasyczną.

Smocza jaskinia - Coves del Drach
Smocza jaskinia – Coves del Drach

Mapa rejsu

Mapa rejsu