Park Narodowy Krka

Skradinski Buk

Kolejnym portem do jakiego zawinęła „Mana” był Skradin. Jest to malutkie miasteczko położone nad rzeką Krka. Największą atrakcją w okolicy są wodospady na rzece, położone w Parku Narodowym Krka. Największy z wodospadów to Skradinski Buk.

Skradinski Buk

Płynąc do Skradinu mija się miasto Šibenik. Z jachtu widać bardzo ładnie panoramę portu w mieście. Droga wije się pomiędzy skałami i skarpami, przy których można na chwilę zatrzymać łódź i ponurkować. Z racji ujścia rzeki Krka, woda staje się coraz bardziej słodsza.

Šibenik

Šibenik

Rzeka tworzy wodospady, kaskady oraz bystrzyny. W największym z wodospadów (Skradinski Buk) można się kąpać. W centralnej części parku znajduje się Jezioro Visovac. Na jego środku zbudowano klasztor Franciszkanów. W pozostałych częściach parku można obejrzeć młyny wodne z XiX wieku oraz pozostałości elektrowni wodnej, którą uruchomiono w 1985 roku.

Park Narodowy Krka

Do parku można dostać się z miejscowości Skradin za pomocą kursujących co godzinę statków, które dowożą turystów w okolice kąpieliska przy wodospadzie. Park Narodowy Krka jest naprawdę godny odwiedzenia.

Park Narodowy Krka