Nie zgub naklejki

Windows 8 MetroUI

Czasem zdarza się tak, że trzeba przeinstalować system Windows. Mnie też to spotkało z racji uszkodzenia dysku w laptopie. Firma Dell wymieniła napęd i byłem gotowy do reinstalacji. Włożyłem płytę z zakupionym Windows 8 do napędu i zaczęły się schody.

Windows 8 MetroUI

Produkt Microsoftu stwierdził, że nie zainstaluje się na pustym dysku, gdyż jest to wersja aktualizacyjna. Konieczne było najpierw zainstalowanie Windowsa 7. Po co, jak zaraz i tak Windows 8 wymaże cały dysk? Trudno. Po włożeniu płyty z Windowsem 7 dostarczonym przez firmę Dell system zaczął się instalować.

System spytał o klucz seryjny. Zazwyczaj jest on naklejony pod laptopem. Mój też był, a słowo był jest tu na właściwym miejscu. Naklejka gdzieś, kiedyś odpadła. Pomyślałem jak typowy Kowalski. Zadzwonię do Della i spytam o serial. To w końcu oni wpakowali mi te płytki.

Dell odesłał mnie do firmy Microsoft, bo to nie oni zarządzają kluczami. Miła pani w Microsofcie skierowała mnie do sprzedawcy laptopa firmy X-Kom. A oni do Della. Generalnie nikt nie mógł odzyskać dla mnie numeru seryjnego, aby zainstalować system Windows 7 by potem zainstalować Windows 8, do którego serial dostałem mailem.

Cóż. Trzeb było poszukać jakiegoś klucza w Internecie i z jego pomocą zainstalować system a potem Windows 8. I tu rodzą mi się pytania:

  • Dlaczego numeru seryjnego nie ma w pudełku z Windowsem 7?
  • Dlaczego żadna z firm nie może odzyskać dla mnie numeru seryjnego?
  • Dlaczego muszę instalować 7 aby mieć 8?