Łódzkie Zakłady Przemysłu Spirytusowego POLMOS

Łódzkie Zakłady Przemysłu Spirytusowego POLMOS

Jakiś czas temu a dokładnie 13 marca wybrałem się wraz z MMŁódź na kolejny Foto Dej. Tym razem udaliśmy się do Łódzkich Zakładów Przemysłu Spirytusowego POLMOS. Być może są to jedne z ostatnich zdjęć jakie wykonano w tym miejscu.

Chimney

Zakłady Polmos mają ponad 100 lat. Produkowano w nich wódkę oraz inne produkty na bazie spirytusu. Napoje spirytusowe sporządzane były na bazie alkoholu etylowego rolniczego zbożowego, krystalicznie – przejrzystej wody pochodzącej z własnych ujęć głębinowych (pokłady czwartorzędowe i górna kreda), a także naturalnych substancji aromatyczno – smakowych (nalewy, morsy, wina, destylaty, syrop cukrowy, karmel).

Pipes Cage

Teraz to wszystko jest opustoszałe i zakurzone. W powietrzu czuć stęchliznę i resztki win oraz wódek. Jak zwykle w takich miejscach panuje cisza i spokój.

Time Machine Signs

Człowiek przenosi się w czasie i widzi to co kiedyś oglądali jego dziadkowie. Ciekawe co stanie się z tym miejscem. Czy zapadnie się samo ze starości, czy ktoś je odbuduje. Kolejny kawałek Łodzi został odkryty.